هزینه تعویض مفصل لگن چقدر است؟

هزینه تعویض مفصل لگن چقدر است؟

هزینه تعویض مفصل لگن

هزینه تعویض مفصل لگن چقدر است؟

چه عواملی در تعیین قیمت تعویض مفصل لگن تاثیرگذارند؟

مطمئنا هزینه تعویض مفصل لگن ذهن شخصی که بنا به تجویز متخصص ارتوپدی تصمیم به انجام این جراحی را دارد، مشغول می سازد. در این مقاله به عوامل تاثیرگذار در تعیین نهایی هزینه تعویض مفصل لگن می پردازیم.

فیلم تعویض مفصل ران

بسیاری از بیمارانی که کاندید عمل تعویض مفصل لگن می باشند، تمایل به آگاهی پیدا کردن از روند جراحی و دیدن فیلم تعویض مفصل لگن دارند. در این قسمت نمونه ای عمل تعویض مفصل لگن را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

 

عوارض تعویض مفصل لگن

کهولت سن و یا پوکی استخوان منشاء بسیاری از بیماری های مفصلی می باشد. با این حال ممکن است هر فردی در هر سنی بنا به دلایل متعددی دچار عارضه های استخوانی شود.

اگر شدت آسیب دیدگی مفصل لگن به حدی باشد که با راهکارهای غیرتهاجمی درمان نشود و مفصل کارایی و عملکرد طبیعی خود را بدست نیاورد، متخصص ارتوپدی؛ جراحی تعویض مفصل لگن را برای رفع عوارض موجود، تجویز می نماید.

همانطور که در مقاله ی تعویض مفصل لگن بیان شده است؛ این جراحی دارای حساسیت بالایی می باشد و باید زیر نظر جراح حاذق و زبردست صورت گیرد. به یاد داشته باشید نحوه ی انجام این جراحی و همچنین جنس پروتز مورد استفاده نقش بسیار مهمی در نتایج حاصل از عمل تعویض مفصل لگن دارد.

بالعکس اگر جراحی تعویض مفصل به صورت نادرست و با استفاده از پروتزهای نامرغوب انجام شود ممکن است شاهد عوارض نامطلوبی مانند عفونت مفصل تعویض شده باشیم.

بنابراین توصیه می شود تا با انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل لگن، عمل موفقیت آمیز و بدون عارضه ای را به خود و یا عزیزانتان هدیه دهید.

جراحی تعویض مفصل لگن

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن

مراقبت های بعد از عمل تعویض مفصل لگن

فردی که جراحی تعویض مفصل لگن انجام داده است باید نکات مراقبتی را مد نظر قرار دهد تا روند بهبودی خود را تسریع بخشد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ی مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل لگن مراجعه نمایید.

  • نحوه ی خوابیدن بعد از تعویض مفصل لگن

چگونه خوابیدن بعد از جراحی تعویض مفصل لگن سوال بسیاری از بیمارانی می باشد که این جراحی را انجام داده اند. همانطور که در مطالب فوق بیان شد؛ رعایت یک سری نکات مراقبتی می تواند دوره ی نقاهت بعد از جراحی را کوتاه و روند بهبودی را سرعت بخشد.

قیمت مفصل مصنوعی لگن چقدر است

جنس و کیفیت پروتز مورد استفاده در طی جراحی تعویض مفصل لگن یکی از عوامل تاثیرگذار در برآورد نهایی هزینه ی جراحی تعویض مفصل لگن می باشد.

اگر جنس پروتز مورد استفاده مناسب باشد، نتایج حاصل از جراحی نیز رضایت بخش خواهد بود. همچنین استفاده از پروتزهای مرغوب و با کیفیت باعث جلوگیری از عوارض نامطلوبی مانند: در رفتگی مفصل لگن، عفونت و ... می شود.

نتیجه گیری

برای تعیین نهایی هزینه جراحی تعویض مفصل لگن باید موارد زیر را مد نظر قرار داد:

  • جنس و کیفیت پروتز مورد استفاده
  • دستمزد جراح (روش کار جراح مربوطه)
  • شدت آسیب دیدگی مفصل
  • شدت آسیب های جانبی و ...

دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس