شکننده بودن استخوان ها و ناخن ها، کوتاه شدن قد، دردهای استخوانی از شایع ترین علائم مخفی پوکی استخوان هستند که بعد از سن سی سالگی به مرور نمایان می شوند و در صورت بی توجه ای به آن ممکن است مشکلات متعددی برای شما ایجاد گردد.

ورزش نقش بسیار مهمی را در ساخت استخوانهای محکم در دوران جوانی ایفا کرده و بدین جهت برای حفظ و تقویت استخوان در دوران میانسالی نیز ضروری است. شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا تاثیرات ورزش در تقویت و سلامت استخوان ها آشنا شوید.

در دوران جوانی استخوان های ما بسیار قوی هستند. بعد از 30 سالگی تراکم استخوان‌ها شروع به کم شدن می‌کند. با اینکه این فرآیند، یک فرآیند طبیعی در بدن است اما راه های زیادی برای کم کردن سرعت کاهش تراکم استخوان وجود دارد که یکی از بهترین کارها، داشتن تغذیه و رژیم غذایی مناسب است که با رعایت آن می توانید از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری کنید.

عفونت مفصل ران، شکستگی گردن استخوان ران، دررفتگی لگن و استفاده طولانی مدت از داروهای کورتیکواستروئید، چهار نمونه از شایع ترین علت های ابتلا به سیاه شدن سر استخوان ران است که در این مقاله سعی داریم به بررسی آن بپردازیم.

علائم پوکی استخوان لگن بسیار مرموز و پنهان می باشد و غالبا تا زمانی که هیچگونه شکستگی در استخوان رخ ندهد؛ هیچ نشانه ای ندارندو تنها با بررسی مکرر تراکم استخوان از وجود این بیماری در بدن آگاه شد.

پیچ خوردگی مچ پا مشکل شایعی است که به دنبال آسیب دیدن رباط های مفصل مچ پا ایجاد می شود. این مشکل که اغلب منجر به درد و تورم، بی ثباتی و محدودیت حرکتی در پا شده در صورت عدم درمان می تواند مشکلات بیشتری را به همراه داشته باشد.

شکستگی مچ پا در صورتی که به درستی مورد مداوا و درمان قرار نگیرد می تواند عوارض جدی را برای شخص بوجود بیاورد. از این رو برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با ویژگی ها و علائم این عارضه بیشتر آشنا شوید.

سرطان استخوان یا ساکروم یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است که در مراحل اولیه هیچ علامتی ندارد و علائم آن با گسترش بیماری ظاهر میشود.

عفونت استخوان به عنوان یکی از شایع ترین عفونت ها در بزرگسالان است که لازم است در اسرع وقت تشخیص داده شده و درمان مناسب صورت بگیرد.

درد استخوان یکی از دردهای است که همه ما در طول زندگی آن را تجربه کرده ایم. مسلما شما نیز در اطرافیان خود افرادی دیده اید که از درد استخوان رنج می برند. از این رو به دلیل شیوع بالای این نوع درد سعی داریم تا به بررسی این مشکل شایع بپردازیم و کلیه مسائل مربوط به این بیماری را بررسی کنیم.

درمان به موقع پوکی استخوان در افراد مسن بسیار اهمیت دارد زیرا شکستگی لگن از وخیم ترین عوارض این عارضه است که مشکلات متعددی را برای یک فر سالمند به وجود می آورد.شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با ساده ترین روش های درمان پوکی استخوان در افراد مسن بیشتر آشنا شوید.

پوکی استخوان زودرس یک بیماری است که در آن استخوان ها زودتر از موعد تراکم خود را از دست می دهند و در برابر کوچکترین ضربه ای بسیار ترد و شکننده می شوند.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس