رعایت اصول کامل دستورالعمل ها و مراقبت ها بعد از جراحی رباط صلیبی زانو در موفقیت این جراحی تاثیر بسزایی دارد. بسیار از مراقبت ها و کارها هستند که باید بعد از جراحی رباط صلیبی انجام دهید؛ شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با مراقبت های لازم بعد از عمل رباط صلیبی آشنا شوید.

کشیدگی رباط صلیبی در اثر کشیده شدن نوارهای محکم با بافت فیبری است که دو استخوان را در محل مفصل به هم متصل می کنند؛ اتفاق می افتد.

درمان پارگی رباط صلیبی زانو بستگی به نوع آسیب وارد شده و شدت آسیب دیدگی متفاوت است و در اغلب موارد با روش های درمان غیرتهاجمی همچون استراحت، فیزیوتراپی و فشرده سازی مفصل تسکین می یابد.

درمان پارگی رباط صلیبی با فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش ها برای اجتناب از انجام عمل های جراحی غیرضروری است که به کمک انواع روش های توانبخشی و فیزیوتراپی می توان درد های ناشی از این عارضه را بهبود بخشید.

علائم پارگی رباط صلیبی از یک درد خفیف تا کم شدن دامنه حرکتی بیمار و عملکرد زانو متغیر است. البته این علائم هر چقدر بسیار کم و خفیف باشد باز هم باید جدی گرفته شوند.

پارگی رباط صلیبی در فوتبال از جدی ترین و خطرناکترین آسیب های زانو برای فوتبالیست است که در صورت عدم درمان مشکلات و عوارض زیادی را به همراه دارد.

شاید در خبرها زیاد شنیده باشید که ورزشکاری در زمین مسابقه دچار پارگی رباط صلیبی شده است و دیگر قادر نیست به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهد. در این مقاله سعی کردیم تا با توضیحاتی مختصر و مفید شما را با علائم و علت ها و راه تشخیص و درمان این عارضه شایع در میان ورزشکاران بیشتر آشنا کنیم.

کشیدگی رباط زانو یکی از دردناکترین اتفاقی است ممکن است برای زانو اتفاق بیفتد و فرد را از فعالیت های روزمره باز دارد. در ادامه مقاله سعی داریم با شناسایی علائم کشیدگی رباط زانو شما را بیشتر با این عارضه دردناک زانو آشنا کنیم.

آسیب دیدگی رباط زانو یکی از شایع ترین آسیب های ورزشی در ورزشکاران است که این عارضه بیشتر به دلیل وارد شدن ضربه مستقیم به زانو رخ می دهد.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس