از کجا بفهمیم پا پرانتزی هستیم این سوالی است که بسیاری از افراد قبل از مراجعه به پزشک از خود می پرسند؛ توجه به فرم پاهاو زانوها، تصویربرداری به کمک اشعه ایکس، سی تی اسکن و ام آر ای از جمله رایج ترین راه هایی هستند که به کمک آن می توانید بفهمید پا پرانتزی هستید یا نه. شما را به خواندن این مقاله دعوت می نمایم تا با هریک از این روش ها بیشتر آشنا شوید.

متخصص ارتوپد، فوق تخصص یا جراح زانو دو نمونه از بهترین پزشکان درمان و جراحی پای پرانتزی هستند که برای درمان این عارضه می توانید به آن مراجعه کنید.

استفاده از بریس های مخصوص، انجام حرکات اصلاحی مخصوص زانوی ضربدری و جراحی استئوتومی از مهم ترین روش های درمان زانوی ضربدری است که در این مقاله سعی داریم اطاعات مختصر و مفیدی در مورد این روش ها و کاربرد آنها در اختیار شما قرار دهیم.

پای پرانتزی در کودکان نوپای زیر دو سال تا حدودی طبیعی است؛ اما در صورتی که بعد از شروع به راه رفتن کودک، این عارضه همچنان باقی بماند باید فکر جدی برای درمان این مشکل بکنیم.

درمان زانوی ضربدری در بزرگسالی به کمک دو روش جراحی و غیر جراحی نظیر روش هایی همچون حرکات اصلاحی، استفاده از بریس پا و جراحی استئوتومی انجام می گیرد که تمامیه این روش ها با هدف اصلاح فرم پاها و برطرف شدن مشکلات بیمار انجام می شود.

در اغلب موراد درمان پای ضربدری در کودکان بوسیله روش های بدون جراحی و کم تهاجمی امکان پذیر است اما هر چقدر سن کودک بالاتر برود؛ درمان پای ضربدری سخت تر است و میزان پاسخ دهی کودک به درمان ها کاهش می یابد.

حرکات اصلاحی پای پرانتزی یکی از موثرترین روش های برای درمان این مشکل است که در این مقاله سعی داریم به معرفی این حرکات بپردازیم.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس