صدا دادن زانو در صورتی که بدون درد باشد و تنها در هنگام کشیدن یا خم شدن زانو رخ می‌دهد، باعث نگرانی نبوده و درمان خاصی نیز برای آن لازم نیست. اما در صورتی که صدای تق تق زانو با درد و التهاب یا سفتی همراه باشد در این صورت باید به فکر درمان آن بود که ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین روش های درمان صدا دادن زانو آشنا کنیم.

زانو یک مفصل پیچیده است که اجزای زیادی دارد و همین موجب آسیب زانو نسبت به جراحت های مختلف میشود. بعضی از شایع‌ترین آسیب های زانو میتوان به شکستگی ها، در رفتگی ها، پیچ خوردگی ها و پارگی های رباط اشاره کرد که در ادامه مقاله به بررسی آن می پردازیم.

ضعف زانو در جوانان در نتیجه یک جراحت یا وارد شدن فشار بیش از حد به زانو ها، کمبود مواد مغذی، سبک زندگی کم تحرک و سیگار کشیدن می باشد که با اصلاح شیوه زندگی و انجام تمرینات ورزشی مخصوص از بروز این بیماری در دوره جوانی پیشگیری می کند.

عقب زدگی زانو نوعی آسیب دیدگی زانو است که در آن زانو بیش از حد به سمت عقب خم می شود. این عارضه یک نوع تغییر شکل در مفصل زانو است که عدم درمان آن مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

آسیب های زانو در فوتبال جزو شایع ترین آسیب هایی است که ممکن است برای یک فوتبالیست اتفاق بیفتد. این آسیب ها انواع مختلفی دارد که ما در این مقاله به بررسی این این آسیب ها می پردازیم.

دکتر سید علیرضا امین جواهری
شماره تماس