بهترین متخصص ارتوپد در تهرانزانو

بهترین متخصص ارتوپد در تهران

بهترین متخصص ارتوپد در تهران

برخی از افراد برای درمان بیماری های عضلانی-استخوانی به دنبال بهترین متخصص ارتوپد در تهران می باشند. علت این امر ترس افراد از اشتباهات پزشکی می باشد!!! مطمئنا انتخاب پزشک اصلح به بیمار این فرصت را می دهد تا با اطمینان خاطر بیشتری روند درمانی خود را سپری نماید و سلامت خود را به دست بیاورد.

هرکدام از ما انسان ها ممکن است در طول زندگی خود بارها و بارها به متخصص ارتوپدی مراجعه نماییم. افزایش سن، شیوه ی ناصحیح زندگی، تصادف، آسیب دیدگی های ورزشی از جمله دلایل شایع برای مراجعه به متخصص ارتوپدی می باشند.

 

متخصص ارتوپد خوب در تهران

شاید خود شما هم برای درمان بیماری خود و یا یکی از عزیزانتان به دنبال متخصص ارتوپد خوب در تهران بوده اید. چه مواردی را در انتخاب متخصص ارتوپدی لحاظ می کنید؟ به نظر شما بهترین متخصص ارتوپد در تهران کیست؟

در ادامه ی مطلب به نکات مهمی که نیاز است در هنگام انتخاب پزشک متخصص به آن توجه نمایید، می پردازیم.

متاسفانه افراد سودجویی از ناآگاهی و شرایط روحی نامساعد بیماران در راستای اهداف فرصت طلبانه ی خود استفاده می نمایند. به خاطر داشته باشید هرگونه تشخیص نادرست و یا اقدام درمانی اشتباه، می تواند با جان بیمار بازی کند و تهدید بزرگی برای ادامه ی حیات او باشد.

با کمی تامل در مطالب بیان شده می توانید به اهمیت انتخاب پزشک متخصص و مجرب پی ببرید. هرچه در انتخاب پزشک خود سخت گیر تر باشید و بررسی های کامل تری را انجام دهید، می توانید جان خود و عزیزانتان را از بسیاری از عوارض ناخوشایند و گاها غیر قابل جبران، محفوظ بدارید.

دکتر سید علیرضا امین جواهری، فوق تخصص زانو و لگن از زوریخ سوئیس، آگاه به دانش روز دنیا، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد. شما می توانید از طریق شماره های زیر با ایشان ارتباط برقرار نمایید:

شماره های تماس: 71062400 - 09334131004

آدرس اینستاگرام دکتر علیرضا امین جواهری

همچنین با مراجعه به صفحه اینستاگرام دکتر علیرضا امین جواهری می توانید فیلم جراحی و رضایت بیماران بعد از عمل را مشاهده نمایید.

متخصص ارتوپدی کیست؟

شاید تا به حال از خود پرسیده باشید که متخصص ارتوپدی کیست؟ یا چه زمان باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کرد؟ متخصص ارتوپد قادر به تشخیص انواع بیماری های عضلانی_استخوانی می باشد و می تواند صدمات و بیماری های تنه و اندام ها را درمان نماید. Orthopaedic واژه ای یونانی به معنای مستقیم می باشد.

یک متخصص ارتوپدی باید از علم و دانش یالایی برخوردار باشد تا بتواند، عارضه های ارتوپدی، یا بیماری های نادر مربوط به حوزه تخصصی اش را به بهترین نحو ممکن تشخیص دهد و آن ها را درمان کند.

یک فوق تخصص ارتوپد می تواند  با  بهره گیری از  هوش و نبوغ خود ، روش های  جراحی یا غیر جراحی  نوینی ارائه دهد تا بیماران با کمترین میزان درد و آسیب درمان شوند.

به خاطر داشته باشید متخصص ارتوپد تنها به تشخیص و درمان بیماری های استخوانی و مفصلی نمی پردازد، بلکه این پزشک متخصص می تواند تمام آسیب های وارد شده به؛ رباط ها، اعصاب، بورس های مفصلی و عروق خونی را نیز تشخیص و درمان نماید. 

چه زمان به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم؟

عادت بد ما انسان ها این است تا مبتلا به عارضه و یا بیماری نشویم، تمایلی برای مراجعه به پزشک نخواهیم داشت. اما آیا این باور درست است؟ همانطور که از قدیم گفتن؛ پیشگیری بهتر از درمان است!!!

با توجه به یک سری نکات بهداشتی و مراقبتی می توان از وقوع و ابتلا به بسیاری از بیماری ها جلوگیری نمود. حتی تشخیص زودهنگام و به موقع بیماری باعث می شود تا پزشک فرصت بهتری برای درمان عارضه ی موجود از طریق روش های ساده داشته باشد.

علل  بروز عارضه های ارتوپدی:

 • در ورزشکاران با انجام فعالیت های بدنی و تمرین های سنگین  احتمال آسیب به مفاصل و استخوان ها، وجود دارد.
 • یکی از دیگر از شایع ترین علل عارضه های ارتوپدی، آمار بالای تصادفات رانندگی است.
 • سبک نامناسب زندگی
 • رژیم غذایی نا مناسب برای هر فردی در هر شرایطی سنی و وزنی
 • عدم تحرک افراد
 • ناهنجاری و نارسایی های مادرزادی
 • وجود تومورها در بدن

ورزش و  فعالیت بدنی منظم باعث ایجاد اثرات مفیدی بر سلامت زانو و لگن  می شود. سبک زندگی سالم و تبعیت از رژیم غذایی متناسب با سن و وزن افراد، میزان عارضه های عضلانی_استخوانی بدن را کاهش می دهد.

 

خدمات دکتر علیرضا امین جواهری

از جمله خدمات ارائه شده توسط دکتر علیرضا امین جواهری، جراح ارتوپد و فوق تخصص زانو و لگن ازدانشگاه زوريخ سوييس؛ به شرح زیر می باشد:

روش کم تهاجمی آرتروسکوپی زانو در تشخیص بسیاری از آسیب دیدگی های درونی مفصل موثر می باشد. گاها اگر شدت آسیب دیدگی جزئی باشد، می توان از طریق آرتروسکوپی زانو عوارض موجود را برطرف و دامنه ی حرکتی مفصل مربوطه را تقویت نمود.

 
 • آرتروسکوپی لگن

از طریق آرتروسکوپی لگن می توان شدت آسیب دیدگی مفصل هیپ را مورد بررسی قرار داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی آرتروسکوپی لگن مراجعه نمایید.

آرتروز زانو، آسیب دیدگی در حین تصادف و شیوه ی نادرست زندگی می توانند فشارهای زیادی به مفصل زانو وارد کنند و این مفصل را دچار آسیب های جدی سازند.

به طور مثال: ممکن است فردی به دلیل ابتلا به آرتروز پیشرفته قسمت های زیادی از مفصل زانوی خود را از دست داده باشد و با محدودیت های جدی حرکتی در این مفصل روبرو شود. روش های ساده و کم تهاجمی پاسخ مناسبی برای درمان بیماری این فرد نمی باشد و معمولا جراح ارتوپد، تعویض مفصل زانو را گزینه ی درمانی مناسبی برای این افراد می داند.

همانطور که در بالا نیز ذکر شد عوامل متعددی می توانند زمینه ی آسیب دیدگی مفصل هیپ را فراهم آورند. علاوه بر این موارد؛ دررفتگی مادرزادی مفصل هیپ نیز می تواند علتی برای تعویض مفصل لگن در بزرگسالی باشد.

با این حال جراحی تعویض مفصل لگن از طریق قدام می تواند مزایای زیادی را شامل حال بیمار کند. به منظور کسب اطلاعات در این زمینه به روش های جراحی تعویض مفصل لگن مراجعه نمایید.

 

سایر مقالات ارائه شده:

سیاه شدن سر استخوان ران

پارگی رباط صلیبی زانو

زانوی پرانتزی

زانوی ضربدری


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

  سوال خود را از ما بپرسید
  دکتر سید علیرضا امین جواهری
  شماره تماس